Program MDM
Dla naszych Klientów Poznański Bank Spółdzielczy oferuje specjalną ofertę kredytów mieszkaniowych. Dowiedz się więcej!

 

Osiedle Morena powstało u zbiegu ulic Lotniczej i Gnieźnieńskiej w Środzie Wielkopolskiej. Składa się z sześciu 2-piętrowych budynków wielorodzinnych. Lokalizacja w zacisznej i spokojnej okolicy, z dala od gwaru miasta przy zapewnieniu jednak pełnej infrastruktury - stwarza idealne warunki dla przyszłych mieszkańców. Z myślą o Państwa komforcie wszystkie budynki powstały jednocześnie, a dla zapewnienia większej wygody i prywatności w każdym z budynków architekci zaprojektowali od dwóch do trzech klatek schodowych.

Osiedle Morena proponuje Państwu lokale od kawalerek o metrażach 31 m2 poprzez mieszkania 2- i 3-pokojowe, 71-metrowe mieszkania 4-pokojowe. Mieszkania parterowe dysponują ogródkami, których zróżnicowane powierzchnie sięgają nawet 100 m2, natomiast mieszkaniom na wyższych kondygnacjach przypisano przestronne loggie oraz balkony.

Do mieszkań dodatkowo przyporządkowane są w cenie komórki lokatorskie.

Środa Wielkopolska położona jest 32 km od Poznania, do którego można dotrzeć m.in. drogą S11 (Trasą Katowicką), która pozwala na szybkie i sprawne dotarcie do stolicy Wielkopolski nawet w 20 minut. Świetne połączenie z pobliskimi większymi miastami (Poznań, Jarocin, Ostrów Wlkp.) zapewniają również połączenia kolei państwowej. Natomiast od niedawna komfort poruszania się na terenie Środy Wielkopolskiej zapewnia bezpłatna komunikacja podmiejska.

Zaplecze usługowo-handlowe oraz posadowienie wielu dużych firm (takich jak Volkswagen, Solaris) tworzą doskonałe miejsca pracy i szanse zatrudnienia na miejscu. Centrum miasta zdobi pięknie utrzymany rynek, miejsce wypoczynku i spotkań, wokół którego funkcjonują restauracje, sklepy czy sąd. Miejscowa galeria handlowa, lokalny ryneczek, basen, kino wzbogacają ofertę handlowo- wypoczynkową.

Niewątpliwą zaletą osiedla Morena jest bliskość jeziora, wokół którego powstały trasy spacerowe i rowerowe oraz została oddana gwoli wypoczynku mieszkańców ładnie zagospodarowana plaża. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni odbywają się tutaj imprezy kulturalne, koncerty.

Środa Wielkopolska jest świetnym miejscem do życia dla rodzin również ze względu na bogate i zróżnicowane zaplecze edukacyjne. Znajdują się tu przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, a nawet uczelnia wyższa.

Osiedle Morena w Środzie Wielkopolskiej – szczęśliwe miejsce do zamieszkania dla Ciebie i Twoich bliskich. Zapraszamy.